Warsztaty geograficzne na Pobrzeżu Słowińskim.

Data wydarzenia:  Pt, 05.09.2014 to Czw, 11.09.2014

Uczniowie klasy trzeciej rozszerzający geografię będą uczestniczyli w warsztatach terenowych na Pobrzeżu Słowińskim w dniach 5.09.2014 – 11.09.2014.

Celem wyjazdu jest realizacja części programu geografii rozszerzonej w terenie. Uczniowie dowiedzą się jakimi metodami można posługiwać się przy bezpośrednim zbieraniu informacji geograficznych w terenie. Nauczą się wytwarzania prostych narzędzi do zbierania informacji. Uczniowie będą przeprowadzali obserwacje i pomiary terenowe w różnorodnych środowiskach Mierzej Gardzieńsko-Łebskiej. Poznają środowiska: brzegowe Morza Bałtyckiego, aktywnych wydm, boru bażynowego, mokradeł i jezior przybrzeżnych Łebska i Gardna, niewielkich rzek Przymorza. Uczniowie poznają prawidłowości w rozmieszczeniu formacji roślinnych. W trakcie warsztatów planowane są zajęcia z orientacji w terenie metodami stosowanymi w przeszłości i współcześnie. Uczniowie przeprowadzą pod okiem nauczyciela proste obserwacje meteorologiczne i astronomiczne. Przeprowadzą obserwacje oddziaływania gospodarczego człowieka na środowisko przyrodnicze. Poznają różne formy ochrony przyrody i wskażą kierunki racjonalnego wykorzystania środowiska przyrodniczego na Pobrzeżu Słowińskim.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w warsztatach naukowych w Gdańsku i rozszerzają geografię nie będą wracali w piątek 5 września 2014 do Warszawy. Opiekunowie grupy: Agnieszka Chrząstowska i Matylda Wielanier przejmą opiekę nad grupą w Gdańsku. Uczniowie rozszerzający geografię, a nie uczestniczący w warsztatach naukowych w Gdańsku przyjadą do Gdańska w piątek 5.09. 2014 pod opieką nauczyciela biologii – Matyldy Wielanier.

Powrót planowany jest nocnym pociągiem z Lęborka do Warszawy z środy 10.09.2014 na czwartek 11.09.2014. Przyjazd pociągu na dworzec Warszawa Centralna dnia 11.09.2014 planowany jest na 6:10.