Podręczniki 2016/2017

Lista podręczników do klasy pierwszej liceum na rok szkolny 2016/2017 (a także dla starszych klas)

Język polski -

K. Mrowcewicz, „Przeszłość to dziś”.  Podręcznik dla klasy I liceum i technikum, cz. 1.  Wyd. STENTOR, Warszawa 2012 (oraz wydania późniejsze).

Dla uczniów  rozszerzających matematykę:

M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda, Matematyka. Podręcznika do liceów i techników. Klasa I. Zakres podstawowy i rozszerzony, wyd. 2012 (oraz wydania poźniejsze). Oficyna Wydawnicza Pazdro

M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda, Matematyka. Zbiór zadań do liceów i techników. Klasa I. Zakres podstawowy i rozszerzony, wyd. 2012 (oraz wydania poźniejsze). Oficyna Wydawnicza Pazdro

Historia –

S. Roszak, J. Kłaczkow,  „Poznać przeszłość. Wiek XX”, Wyd. Nowa Era.

Kl. II i III  Od renesansu do czasów napoleońskich. Wiek XIX. Burzliwy wiek XX.  Nowa Era. DKOS – 4015 – 111/02

WOS –

A. Janicki, „W centrum uwagi”. Wyd. Nowa Era.

Biologia -

zakres podstawowy:

E. Boner, „Biologia na czasie”, część 1. zakres podstawowy, Wyd. Nowa Era.

zakres rozszerzony:

M. Guzik, E. Jastrzębska, „Biologia na czasie”, zakres rozszerzony, Wyd. Nowa Era,

Fizyka –

A. Ogaza, Seria „Ciekawi świata - fizyka”.  Zakres podstawowy.  Wyd. Operon.

"Zrozumieć fizykę" 1, 2, 3 Wyd. Nowa Era

Chemia –

zakres podstawowy:

R. Hassa, A. Mrzigod, J. Mrzigod,  “To jest chemia”, zakres podstawowy, Wyd. Nowa Era.

zakres rozszerzony:

M.Litwin, S.Styka – Wlazło, J. Szymońska, „To jest chemia 1”, zakres rozszerzony, Wyd. Nowa Era.

Zbiór zadań: K. Pazdro „Zbiór zadań z chemii”, zakres rozszerzony (brązowy), Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro.

Geografia –

B. Lenartowicz, M. Wójcik, „Czas na geografię”, WSz PWN + zeszyt ćwiczeń i Atlas geograficzny do LO: „Świat i Polska”.

poziom rozszerzony:

Kl. I, II i III poziom rozszerzony, Geografia na czasie PWN

Wiedza o kulturze –

M. Bokiniec „Spotkania z kulturą” Wyd. Nowa Era.

Religia -

"Jestem świadkiem Chrystusa" WAM