Prezentacja projektów HERE Map Makers powstałych w drugim semestrze roku 2017/2018

28 maja 2018 roku uczniowie klasy IIM realizujący przedmiot przyroda oraz uczniowie kasy IA i IIM rozszerzający program geografii prezentowali wyniki swoich prac.

Na prezentacji byli obecni oprócz prelegentów: Pan Piotr Suchorski i Szczepan Żurek z firmy HERE, pani Anna Bogobowicz, prowadząca projekt Agnieszka Chrząstowska-Wachtel i zaproszeni uczniowie nieuczestniczący w projekcie HERE Map Makers.

Na początku uczniowie uczący się w tym roku przyrody zaprezentowali swój pierwszy projekt – papierowy przewodnik do Sudetach – bardzo ciekawy i dobrze przygotowany, ale trudny do rozpowszechnienia bo obecnie istniejący tylko w jednej wersji. Zaraz potem  ci sami uczniowie zaprezentowali swój drugi projekt  pt: „Śladami Europejczyków po Warszawie” przygotowany w ramach projektu HERE Map Makers z użyciem technologii cyfrowych. Pracując nad projektem uczniowie nie tylko nauczyli się korzystania z różnych programów i aplikacji, ale również lepiej poznali  Warszawę i jego dziedzictwo.

 Efektem tego projektu są cztery mapy przygotowane za pomocą platformy Story Maps opowiadające o miejscach związanych z działalnością Anglików, Francuzów, Włochów i Szwajcarów na terenie Warszawy. Rezultaty prac można zobaczyć otwierając linki:

Trasa włoska

 https://arcg.is/v8jeq 

Trasa francuska

https://arcg.is/WzvvW

Trasa szwajcarska

https://arcg.is/115HSa

Trasa angielska

https://arcg.is/10bmbu

Uczniowie rozszerzający geografię zaprezentowali efekty swoich badań terenowych na Skarpie Warszawskiej. Pokazali gotowe mapy z zaznaczonymi trasami wycieczek i punktami w których dokonywali obserwacji. Na jednej z map przedstawili wybrane opisy punktów.  Uczniowie poznali podstawy QGIS, nauczyli się dostrzegać i opisywać procesy i zjawiska zachodzące w środowisku geograficznym.

Zobacz prezentacje i zdjęcia