Kuratorium Oświaty przeprowadziło ewaluację problemową

Opublikowano:  Nie, 01.02.2015

Badanie zostało zrealizowane w dniach 24-11-2014 - 19-12-2014 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji. Badaniem objęto 25 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 18 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem szkoły, a także obserwację szkoły. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje podstawowe obszary działania szkoły.

Badane obszary to: "Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych" i "Rodzice są partnerami szkoły lub placówki". W obu obszarach nasze Liceum zostało oceniono wysoko.

Wnioski, które wyciągnięto brzmią następująco:

1. Współpraca nauczycieli, wypracowane sposoby wprowadzania zmian w procesach edukacyjnych, powszechnie przeprowadzana ewaluacja pracy własnej umożliwiają stosownie do potrzeb indywidualizację pracy z uczniem oraz rozwijanie zainteresowań i talentów.

2. Współpraca z rodzicami, realizowanie ich inicjatyw poszerza ofertę edukacyjną i umożliwia uwzględnianie indywidualnych potrzeb uczniów.