Spotkanie w Ambasadzie USA

W dniu 17 listopada 2010 grupa naszych licealistów z klas III i II uczestniczyła w spotkaniu dla uczniów szkół średnich na temat studiowania w USA. Spotkanie to, organizowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych, miało na celu przybliżenie uczniom możliwości studiowania na amerykańskich uczelniach, warunków ubiegania się o przyjęcie na studia w USA (wiza, sprawy finansowe, egzaminy), wyboru uczelni itp.

Uczniowie dowiedzieli się jak napisać dobrą aplikację i mieli możliwość bezpośredniej rozmowy (przez Skype'a) ze studentami różnych uczelni w Stanach. Spotkanie było prowadzone przez przedstawicieli Ambasady ds. szkolnictwa wyższego, attache kulturalnego, przedstawiciela Europejskiej Akademii Dyplomatów, absolwentów i studentów Harwardu i Columbia University, a także vice konsula ambasady.