Warsztaty Masterclas​s z fizyki na PW - "Zostań naukowcem na jeden dzień!"

Opublikowano:  Czw, 03.04.2014
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej od wielu lat uczestniczy w pracach eksperymentu ALICE na Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, co więcej, ich studenci biorą udział w przygotowaniu projektu Masterclass na poziomie międzynarodowym. Teraz chcieliby się podzielić doświadczeniami również z uczniami liceów Warszawskich.
 
Potrzebne jest jedynie zainteresowanie fizyką, chęć wzięcia udziału oraz znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym. Cała potrzebna wiedza z fizyki zostanie przekazana w trakcie porannych wykładów. Dla uczniów mają przygotowaną specjalną aplikację, dzięki której nie jest też potrzebna znajomość programowania.
Zajęcia składają się z kilku części, pierwsza to wykłady na których uczniowie zostaną zaznajomieni z teoretyczną stroną zagadnienia cząstek elementarnych, następna to zajęcia przy komputerach i praca na prawdziwych danych pochodzących z doświadczenia ALICE z CERN'u. Kolejna to opracowanie prezentacji i prezentowanie wyników, ostatnia to wideokonferencja z uczestnikami warsztatów z innych krajów (dlatego wymagany jest j. angielski na poziomie podstawowym).
 
Szczegółowy harmonogram warsztatów w załączniku
 
Proponowane warsztaty organizowane są pod hasłem "Zostań naukowcem na jeden dzień!". Dokładniejsze informacje na temat samego projektu można znaleźć pod adresem: http://physicsmasterclasses.org/, a opis przeprowadzanego pomiaru na danych z eksperymentu ALICE: http://aliceinfo.cern.ch/public/MasterCL/webpage-masterclass.html
Uczniowie powinni się zgłosić chwilę przed godziną 9:00 w sobotę 5 kwietnia na Wydziale Fizyki PW:
WYDZIAŁ FIZYKI 
POLITECHNIKA WARSZAWSKA 
UL. KOSZYKOWA 75
00-662 WARSZAWA
Zapraszam
Honorata Zduńczuk - Szwajgier - nauczycielka fizyki