Warsztaty "Jak zostać tłumaczem"

Opublikowano:  Śr, 26.09.2012

W dniu 25 września 10 naszych uczniów z klas drugich i klasy trzeciej wzięło udział w warsztatach pt.” Jak zostać tłumaczem?”, przygotowanych na Uniwersytecie Warszawskim przez tłumaczy Komisji Europejskiej. Warsztat odbył się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków przypadającego na dzień 27 września. Opiekunem grupy była pani Anna Bogobowicz.

Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu wszystkich 23 języków urzędowych Unii Europejskiej, następne na przetłumaczeniu fragmentu tekstu (w języku angielskim – poziom zaawansowany) z poprzedniej edycji konkursu dla młodych tłumaczy „Juvenes Translatores’ i wybraniu najlepszego tłumaczenia. Dwóch naszych uczniów, Janek Berdychowski i Alek Nicgorski okazali się być świetnymi tłumaczami.

Po konsultacji z uczestnikami spotkania postanowiliśmy, że wybrani uczniowie LO Przymierza Rodzin spróbują swoich sił w tegorocznej edycji tego konkursu. Szczegóły wkrótce.