Spotkanie z p. Konsul Holly Mackey z Ambasady USA w Warszawie

Opublikowano:  Sob, 21.03.2015

W piątek 20 marca 2015 młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z p. Konsul Holly Mackey z Ambasady USA w Warszawie. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Meet America" i dotyczyło tematu wielokulturowości Stanów Zjednoczonych. Pani Konsul w swojej prezentacji multimedialnej w bardzo przystępny i ciekawy sposób przypomniała nam kilka faktów historycznych dotyczących osadnictwa w USA, przedstawiła informacje dotyczące stanu obecnego (imigranci z Chin i Meksyku) oraz tego, co przyniesie przyszłość jak również rozważyła plusy i minusy wielokulturowości. Był też czas na pytania oraz dyskusję dotyczącą tematu prezentacji. Spotkanie uznajemy za bardzo udane, a pani Konsul serdecznie dziękujemy.