Obchodzimy 150. rocznicę Powstania Styczniowego

Opublikowano:  Pon, 21.01.2013

W poniedziałek 21 stycznia 2013 wysłuchaliśmy gawędy i koncertu pieśni powstańczych w wykonaniu p. Jacka Kowalskiego z zespołem.

Zobacz zdjęcia z koncertu.

Jacek Kowalski, pieśniarz, Sarmata, poeta, tłumacz literatury starofracuskiej, autor licznych książek i płyt CD. Jako historyk sztuki zajmuje się sztuką średniowiecza – pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje piosenki, przekłady tudzież ulubione stare, polskie pieśni śpiewa z zespołami Monogramista JK  i Klub Świętego Ludwika (z tym ostatnim – przy wtórze rekonstruowanych instrumentów średniowiecznych i renesansowych).

W roku 1988 zdobył z zespołem Monogramista JK I nagrodę na Studenckim festiwalu Piosenki w Krakowie. Pisze też scenariusze widowisk dramatycznych i audycji telewizyjnych – kilka jego tekstów zrealizowano jako duże przedstawienia teatru ulicznego w Poznaniu, a jego koncerty i cykl kulinarny „Receptury klasztorne” emitowała i emituje nadal TVP. Do istotnych wydarzeń jego curriculum vitae należy też artystyczny koncert-dyskusja z Jackiem Kaczmarskim – „Dwie Sarmacje” (I program Telewizji Polskiej Anno Domini 1995).