Konferencja pt.”Pożywienie, kultura, tożsamość” - gościmy 70 uczniów a Włoch.

Opublikowano:  Śr, 06.05.2015

8 maja 2015 (piątek) o godz. 17.30  w szkole Przymierza Rodzin odbędzie się konferencja pt.”Pożywienie, kultura, tożsamość”, na której  Tessa Capponi Borawska i Małgorzata Buttitta będą mówiły o obecnej i dawnej roli pożywienia w życiu człowieka i społeczeństw, o wzajemnym  przenikaniu kultur kulinarnych.

Konferencję poprowadzi Giovanni Caldara, włoski dziennikarz enogastronomiczny, który opowie również o Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie, w całości poświęconej problemom pożywienia i jego przyszłości na całej planecie.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedzi 70 uczniów z Włoch, którzy spotkają się z naszymi uczniami i przedstawicielami liceum im. Aleksandra Fredry i liceum im. J.Dąbrowskiego.