Dzień Papieski

Opublikowano:  Pt, 14.10.2022
W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali wspólnie z całym Kościołem w Polsce kolejny Dzień Papieski. Jednym z elementów obchodów jest kwesta na rzecz Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych, zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin. Ideą tego dnia jest budowanie żywego pomnika św. Jana Pawła II, czyli dawanie szansy młodzieży z małych miejscowości.
Przymierze Rodzin od początku akcji jest partnerem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Założycielce naszego Stowarzyszenia śp. Izabeli Dzieduszyckiej zawsze zależało na tym, żeby nasze środowisko, a szczególnie społeczność szkoły, której Patronem jest św. Jan Paweł II włączało się w zbiórkę papieską. Od lat w tym dniu wszyscy wyruszamy na ulicę z puszkami. Jest to doświadczenie, które kształtuje zarówno dzieci, jak i starszych. Jest trudem, który daje radość z czynienia dobra.
Stypendyści nie otrzymują miesięcznie dużych kwot - uczniowie 450 zł, studenci 600 zł. Podczas corocznej zbiórki nasze środowisko potrafi ufundować około 15 stypendiów rocznych. To tylu młodych ludzi z niewielkich miejscowości może spełniać swoje marzenia i kształcić się w większych ośrodkach.
A dlaczego właśnie my jesteśmy wezwani do tej zbiórki?
Odpowiedź znajdziemy w auli naszej szkoły na Ursynowie. Wiszą tam tabliczki, na których wypisane zostały nazwiska osób, które 25 lat temu umożliwiły powstanie tej szkoły. Motto umieszczone nad nimi głosi: My daliśmy szkole, aby dać Polsce. Wy młodzi służcie jej mądrością i sercem.
Ten apel jest wezwaniem do każdego ucznia, rodzica, nauczyciela - do nas wszystkich tworzących społeczność Przymierza Rodzin.
Dlatego dziękuję wszystkim, którzy już w swoich planach na ten weekend wpisali wspólne kwestowanie, a tych którzy jeszcze się wahają przekonuję, że warto podjąć ten trud!
Z wdzięcznością
Marta Bejnar-Bejnarowicz
Przewodnicząca Stowarzyszenia Przymierze Rodzin