Wyjazd naukowy do Gdańska

Data wydarzenia:  Pon, 01.09.2014 | 15:30 to Pt, 05.09.2014 | 21:25

W dniach 1.-5. września 2014 r. odbędzie się wyjazd naukowy do Gdańska dla uczniów, którzy rozszerzają historię. Celem wyjazdu jest poznanie średniowiecznego i renesansowego Gdańska, poznanie genezy powstania nowoczesnego miasta – Gdyni, odwiedzenie Westerplatte i poznanie historii tego miejsca, także zapoznanie się z miejscami związanymi z wrześniem 1939 r. Ostatnim etapem wyjazdu jest spotkanie z historią najnowszą, czyli odwiedzenie miejsc związanych z masakrą na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. i oraz muzeum Solidarności. Uczestnikami wyjazdu będą uczniowie realizujący rozszerzony kurs historii z klasy 3B i 2M.

Opiekunem wyjazdu jest p. Agnieszka Bejnar - Bejnarowicz

Wyjeżdżamy 1.09. o godz. 15.30 z Dworca autobusowego na Młocinach (ostatnia stacja metra), przewoźnik Polski Bus. Wychodzimy ze szkoły o godz. 14.00, jeżeli ktoś nie będzie jechał ze szkoły (zdąży wrócić do domu po rozpoczęciu roku szkolnego) spotkanie na dworcu o 15.10.

Cena: 250 zł + pieniądze na cztery obiady (4 x 20 zł)

Co należy wziąć:

legitymacja szkolna, ubrania na deszcz, słońce i inne możliwości, coś do pisania, notatnik, aparat fotograficzny (może być w telefonie), jedzenie na drogę i na pierwszą kolację (jedziemy 5 godzin), mały plecak lub coś w tym stylu, klapki pod prysznic, ręcznik

Powrót na dworzec na Młocinach 5.09. godz. 21.25

UWAGA! Uczniowie z klasy 3B, którzy uczestniczyli w warsztaty naukowych w Gdańsku i rozszerzają geografię lub realizują przedmiot PRZYRODA nie będą wracali w piątek 5 września 2014 do Warszawy.

Opiekunowie grupy: Agnieszka Chrząstowska i Matylda Wielanier przejmą opiekę nad grupą w Gdańsku.