Wyjazd do Łeby całej klasy III - realizacja programu przedmiotu Przyroda, a także biologii i geografii rozszerzonej

Data wydarzenia:  Pon, 07.09.2015 to Pt, 11.09.2015

Uczniowie klasy trzeciej realizujący przedmiot PRZYRODA, BIOLOGIA R I GEOGRAFIA R będą uczestniczyli w warsztatach terenowych na Pobrzeżu Słowińskim w dniach 7.09.2015 – 11.09.2015. W ramach zajęć przewidziane są wycieczki krajoznawcze i naukowe  z nauczycielami biologii i geografii oraz pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu jest zbadanie i ocena środowiska przyrodniczego fragmentu Pobrzeża Słowińskiego. Uczniowie w terenie: zbiorą dane i okazy, przeprowadzą proste kartowanie środowiska przyrodniczego za pomocą GPS, przygotują dokumentację fotograficzną.

Wyjazd jest niezbędnym elementem całego projektu badania i oceny środowiska przyrodniczego Pobrzeża Słowińskiego. Opracowaniem zebranych w terenie materiałów uczniowie będą się zajmowali w pierwszym semestrze na lekcjach PRZYRODY.

Uczniowie realizujący przedmiot PRZYRODA , którzy uczestniczyli w historycznych warsztaty naukowych w Gdańsku nie będą wracali w poniedziałek 7 września 2015 do Warszawy. Opiekunowie grupy: Agnieszka Chrząstowska i Matylda Wielanier przejmą opiekę nad grupą w Gdańsku. Powrót  planowany jest 11.09.2015. Przyjazd pociągu na dworzec Warszawa Centralna dnia 11.09.2015 planowany jest na 16:30.