Obowiązkowe warsztaty przyrodnicze na Pobrzeżu Słowińskim w ramach realizacji przedmiotu: PRZYRODA dla klasy trzeciej.

Data wydarzenia:  Pt, 05.09.2014 to Czw, 11.09.2014

Uczniowie klasy trzeciej realizujący przedmiot PRZYRODA będą uczestniczyli w warsztatach terenowych na Pobrzeżu Słowińskim w dniach 5.09.2014 – 11.09.2014. W ramach zajęć przewidziane są wycieczki krajoznawcze i naukowe z nauczycielami biologii i geografii oraz pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu jest zbadanie i ocena środowiska przyrodniczego fragmentu Pobrzeża Słowińskiego. Uczniowie w terenie: zbiorą dane i okazy, przeprowadzą proste kartowanie środowiska przyrodniczego za pomocą GPS, przygotują dokumentację fotograficzną.

Wyjazd jest niezbędnym elementem całego projektu badania i oceny środowiska przyrodniczego Pobrzeża Słowińskiego. Opracowaniem zebranych w terenie materiałów uczniowie będą się zajmowali w pierwszym semestrze na lekcjach PRZYRODY.

Uczniowie realizujący przedmiot PRZYRODA , którzy uczestniczyli w warsztaty naukowych w Gdańsku nie będą wracali w piątek 5 września 2014 do Warszawy. Opiekunowie grupy: Agnieszka Chrząstowska i Matylda Wielanier przejmą opiekę nad grupą w Gdańsku. Cała grupa w sobotę rano przejedzie do Łeby. Powrót planowany jest nocnym pociągiem z Lęborka do Warszawy z środy 10.09.2014 na czwartek 11.09.2014. Przyjazd pociągu na dworzec Warszawa Centralna dnia 11.09.2014 planowany jest na 6:10.