Msza św. wypominkowa i Zaduszki z balladą

Data wydarzenia: 
Pon, 05.11.2018 | 18:00

Tego dnia w kaplicy szkolnej zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych. 

Będziemy się modlić za nauczycieli, pracowników Szkoły i uczniów, którzy już od nas odeszli do Pana. A także za dobroczyńców naszej Szkoły: p. Elżbietę Rufener - Sapiehę i p. Witolda Benedeka (architekta naszej Szkoły) i zmarłych członków Zarządu Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Wspomnimy p. Zbigniewa Szczucińskiego (fizyka), p. Olę Chojecką (polonistkę i bibliotekarkę), p. Alę Macińską (pedagoga), p.Jurka Wociala (filozofa),p.Barbarę Konopnicką (lekarkę),p. Adama Mijakowskiego (portiera), p. Mikołaja Smosarskiego (portiera), p. Piotra Koja (portiera), p. Jana Bińkiewicza (portiera), Michała Galasa (1982 - 2011), Ignacego Szlenkiera (1983 - 2008), Kalę Mioduszewską (1989 - 2008), Mateusza Tylmana (1997 - 2015). 

Będziemy modlić się także za powierzone naszej modlitwie ofiary zbrodni katyńskiej oraz za zmarłych z naszych rodzin. 

Intencje można wrzucać do skrzyni, która znajduje się w kaplicy szkolnej, także tuż przed rozpoczęciem mszy świętej zadusznej. 

Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie muzyczne: Zaduszki z balladą prowadzone przez p. Grzegorza Sieradzana. Zapraszamy wszystkich (także z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi), którzy lubią Grechutę, Stachurę, Okudżawę, Bellona i innych „odeszłych” poetów i pieśniarzy na kolejne „ZADUSZKI Z BALLADĄ” 

Można przynieść mały znicz lub inne adekwatne światełko.

Będziemy śpiewać piosenki tych, którzy już „odeszli”, o przemijaniu, o umieraniu ( nie tylko fizycznym) i mamy nadzieję,

że nie będzie to czas smutku lecz refleksji, nadziei … . Tym razem nie przewidujemy „słodkości”, może kawę i herbatę.

Tradycyjnie jeżeli ktoś chciałby, aby ulubiona piosenka z tego nurtu pojawiła się w śpiewniku, to o przesłanie (lub przyniesienie, czy podanie tytułu) prosi p. Grzegorz Sieradzan do 30.10.