KONCERT CHARYTATYWNY PRZYMIERZA RODZIN pt. „MŁODZI - MŁODYM”

Data wydarzenia:  Pon, 27.04.2015 | 19:00

Cały dochód z koncertu przeznaczony jest na świetlice środowiskowe oraz fundusz stypendialny szkół Przymierza Rodzin.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Narodowej.
 Ceny biletów: 60 zł – osoba dorosła; 40 zł – dzieci i młodzież
Wystąpią laureaci Ogólnopolskiego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego i kandydaci do Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2015 Łukasz Krupiński i Krzysztof Książek.
 Organizatorzy:
 Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
 Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego
 Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Łomiankach

Koncert podzielony będzie na dwie części.

W pierwszej części wystąpią:

- laureaci I nagród Międzynarodowego  Konkursu Zarębskiego z sekcji fortepianu solowego,
- przedstawiciele sekcji  duetu fortepianowego,
- kameraliści i wiolonczeliści.
W koncercie wezmą udział reprezentanci wielu krajów : uczniowie i studenci z Polski, Chin, Japonii, Rosji, Ukrainy, którzy uczestniczyli w Konkursie im. Zarębskiego.
Zagrają oni  najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, wybrane przez Jury Konkursu  na Koncert
Laureatów - Galę Finałową.

W drugiej części koncertu,

mamy  niezwykłą gratkę dla Melomanów i Koneserów muzyki Chopina. Gościnnie wystąpią laureaci ostatniego Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego, którzy będą reprezentować Polskę na tegorocznym Konkursie Chopinowskim.
To Panowie Krzysztof Książek i Łukasz Krupiński.
Wystąpią oczywiście z  repertuarem chopinowskim. Publiczność Koncertu Charytatywnego  jako pierwsza usłyszy   młodych pianistów jako naszych reprezentantów w tegorocznym   XVII Konkursie Chopinowskim.
Taka okazja może się przed rozpoczęciem konkursu już nie powtórzyć.
W repertuarze koncertowym zabrzmią utwory Fryderyka Chopina -  polonezy, ballady, etiudy i mazurki. Utwory te  zagrają na tej samej estradzie Filharmonii Narodowej podczas październikowego konkursu chopinowskiego.
Dla nas, właśnie w tej sali zagrają po raz pierwszy. Będzie to więc koncert historyczny.