Program edukacyjny "Nauka bez granic"

Nasze liceum od 3 lat współpracuje z europejskim programem edukacyjnym, „Nauka Bez Granic”, który ma na celu umożliwienie poszerzenia oferty szkoły oraz podniesienie atrakcyjności nauczania. Przyjmujemy u siebie w szkole multimedialne warsztaty kulturowo-językowe państw obszaru anglojęzycznego. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim przez gości z danego kraju (native speakers).

W roku szkolnym 2009/2010 odbyły się warsztaty poświęcone historii USA oraz kulturze Walii i Australii.

W roku szkolnym 2010/2011 oglądaliśmy przedstawienie pt. „I love Shakespeare” i warsztat poświęcony twórczości tego dramaturga. W grudniu 2010 odbyło się spotkanie z panem Richardem Mullaney, który opowiedział nam o Irlandii i nauczył nas elementów tańca irlandzkiego (zobacz zdjęcia)., a w maju opowiedział o "Teenage English".

W roku szkolnym 2011/2012 odbyły się następujące spotkania:

W tym roku szkolnym 2013/2014 odbyło się spotkanie: