Nowy rok – nowi uczniowie w projekcie HERE Map Makers.

Pod koniec poprzedniego roku  klasa IIA wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i w okolice. Uczniowie realizujący program przedmiotu przyroda zbierali w Dolinie Prądnika dane pod kierunkiem Weroniki Latały –uczennicy geografii rozszerzonej, uczestniczki projektu HERE Map Makers  i jednej z uczennic uczestniczących w obozie letnim (Summer Camp) Chorwacji.

W wybranych, ciekawych  punktach  nowi uczniowie  dokonywali szczegółowych obserwacji. Za pomocą aplikacji MAPinr zapisywali dane punktów, nadawali nazwy, robili krótkie notatki i wykonywali co najmniej jedno zdjęcie dokumentacyjne.

Zebrane w terenie dane  uczniowie wysłali pocztą elektroniczną do nauczyciela.

W nowym roku na lekcjach przyrody uczniowie zaczęli opracowywać zebrany w terenie materiał.

Początki były trudne. Po kilku lekcjach nauczyciel postanowił zrezygnować z pracy z aplikacją Story Maps. Uczniowie poznają QGIS.