Wyjazd naukowy do Paryża 26 maja - 3 czerwca 2014

Opublikowano:  Nie, 07.06.2015

W dniach 26 maja - 3 czerwca 2015 odbył się wyjazd naukowy do Paryża. Uczestniczyli w nim uczniowie Liceum i Gimnazjum, którzy uczą się języka francuskiego. Tu mieli okazję do nauki w praktyce. Wyjazd zorganizowały: p. Alicja Żmudzka i p. Emilia Chudobińska.

A to krótka relacja przygotowana przez uczestników:

Na przełomie maja i czerwca braliśmy udział w wycieczce do Paryża, który organizowała pani Alicja Żmudzka razem z panią Emilią Chudobińską. Podczas tego wyjazdu zwiedziliśmy Paryż, ale także mieliśmy okazje poznać kulturę francuską i oczywiście podszkolić swój język. Wycieczka była intensywna dzięki czemu zobaczyliśmy wiele miejsc i zabytków. Do wyjazdu przygotowywaliśmy się już w Polsce, ponieważ jednym z punktów wyjazdu było oprowadzanie grupy po Paryżu przez nas samych. Każdego dnia po mieście prowadziła nas inna grupa, dzięki czemu nauczyliśmy się nie tylko wiele o miejscach, w których byliśmy, ale także poruszać się po stolicy Francji. Dzień kończył się podsumowaniem podczas, którego rozmawialiśmy o zobaczonych przez nas miejscach, oraz o naszych wrażeniach. Oprócz normalnego zwiedzania mieliśmy także zadania specjalne np. rozmowy z mieszkańcami, dzięki którym  poznaliśmy Francuzów i Francję z zupełnie innej perspektywy.
Miejscami, które na pewno zapamiętamy było Muzeum Orsay, dzielnica Łacińska, po której dużo spacerowaliśmy oraz pikniki, które mieliśmy codziennie w innym miejscu.
To był jeden z lepszych wyjazdów na jakim byliśmy i każdy z nas planuje powrót do tego pięknego miasta.