Wycieczka do Biblioteki Narodowej z klasą 1B

Opublikowano:  Śr, 04.11.2015

3 listopada, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wycieczce do Biblioteki Narodowej.

Najpierw uczestniczyliśmy  w wykładzie nt. historii, zasobów i roli jaką B.N. spełnia od ponad dwustu lat w zachowaniu i przekazywaniu polskiego dorobku kulturalnego. Obejrzeliśmy również prezentację, która pokazywała, jak wiele Biblioteka ma  do zaoferowania użytkownikom także w formie elektronicznej.

Po części teoretycznej zwiedziliśmy  niektóre czytelnie specjalistyczne, czytelnię główną, katalog centralny oraz Informatorium.

W przyszłym roku szkolnym, z kolejną klasą pierwszą, postaramy się zobaczyć dodatkowo olbrzymie magazyny, zajmujące wiele pięter w oddzielnym budynku, do którego można się dostać tylko za specjalnym zezwoleniem dyrekcji. Być może zdołamy również obejrzeć introligatornię i pracownie konserwatorskie, w których pracują specjaliści różnych profesji, min. chemicy i mikrobiolodzy.

Uczniowie dowiedzieli się również, że z zasobów B.N. można korzystać wyłącznie na miejscu po ukończeniu szesnastego roku życia. Zachęcamy gorąco i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Agnieszka Pańczak i Hanna Rakowska