Wizyta przedstawicieli firmy HERE w naszej szkole.

Opublikowano:  Wt, 27.02.2018

W poniedziałek 26 lutego 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty geograficzno-informatyczne (GIS) poprowadzone przez panów Piotra Suchorskiego i Szczepana Żurka z firmy HERE.

Uczniowie z klasy I i II uczestniczący w projekcie HERE Map Makers przez dwie godziny ćwiczyli pod okiem ekspertów z firmy HERE obsługę programu HERE Map Creator. Uczniowie dodawali do map punkty, drogi i adresy oraz weryfikowali  i poprawiali istniejące dane na mapach.

Uczniowie z klasy II realizujący program „przyroda” podzielili się informacjami dotyczącymi planowanego projektu. Temat wybranego przez nich projektu brzmi: Europejczycy dla Warszawy. Uczniowie przygotują 4 ścieżki śladami znanych Europejczyków, którzy  wnieśli wkład w rozwój Warszawy. Poszczególne grupy uczniów zajmą się  wkładem Włochów, Szwajcarów, Francuzów i Anglików.

Uczniowie z nauczycielką geografii i przyrody, Agnieszką Chrząstowską-Wachtel, przedstawili koncepcję i planowaną zawartość projektu. Radzili się, jakie najlepiej zastosować metody pracy oraz  programy i aplikacje dla uzyskania jak najlepszego efektu planowanego projektu.

Nasi goście z firmy HERE wspomogli nas swoją wiedzą i zaproponowali nam użycie aplikacji na stronie Story Map, jako  jedno z możliwych rozwiązań wizualizacji ścieżek i punktów projektu. Uczniowie przećwiczyli z panem Szczepanem Żurkiem podstawowe  funkcje na stronie Story Map: otwieranie, nawigację oraz dodawanie wybranych punktów.

Został opracowany plan na najbliższy czas, który zakłada kameralne wyznaczenie ścieżek i punktów, zebranie materiału (informacji historycznych,  starych rysunków, zdjęć, map) oraz wycieczkę w teren po zaplanowanych punktach i ścieżkach. W terenie uczniowie będą zbierali dane: dokładne współrzędne geograficzne, zdjęcia wybranych punktów.

Bardzo dziękujemy panom Piotrowi Suchorskiemu i Szczepanowi Żurkowi za przeprowadzenie ciekawych warsztatów i pomoc w znalezieniu dalszych rozwiązań potrzebnych do realizacji projektu.

Zobacz zdjęcia