Maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

Opublikowano:  Pt, 31.10.2014

W naszej szkole jest już tradycją, że klasy maturalne jadą do Częstochowy  w intencji dobrze zdanej matury. W dniu 29.10.2014 roku uczniowie klasy III B byli na Jasnej Górze. Pogoda była piękna, więc spacer od dworca autobusowego przez Al. Najświętszej Marii Panny z widokiem na klasztor nastrajał optymistycznie. Zatrzymaliśmy się przed pomnikiem prymasa Stefana Wyszyńskiego, o którym kilka słów opowiedział nam ksiądz Kacper Malicki. Następnie weszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu– przed ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej. Pomodliliśmy się, a Ci, którzy mieli takie życzenie, zostawili karteczki z wypisanymi własnymi  intencjami z prośbą o modlitwę siostry zakonne i zakonników. Potem odmówiliśmy wspólnie różaniec na wałach klasztoru. O 14.30. uczestniczyliśmy we mszy świętej, odprawionej przez naszego prefekta księdza Kacpra Malickiego w kaplicy. Po mszy świętej zwiedziliśmy Bazylikę Jasnogórską i zbrojownię, a także obejrzeliśmy Drogę Krzyżową namalowaną przez Jerzego Dudę-Gracza, jako dar dla Jasnej Góry. Ksiądz Kacper poświęcił nam pamiątkowe różańce i medaliki NMP. Ostatni punkt programu to obiad. Większość klasy zdecydowała się na wspólny obiad w restauracji hiszpańskiej „Juan”. Był to dobry czas spędzony w gronie miłych ludzi. Ostatni wspólny wyjazd klasy III B razem z wychowawczynią p. Beatą Gregorczyk.