Koncert "Przymierze Rodzin dla Jana Pawła II"

Opublikowano:  Wt, 01.10.2019

Serdecznie Państwa zapraszamy na Koncert poświęcony Pamięci Jana Pawła II, który odbędzie się 12 października 2019 roku (sobota) o godzinie 14.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Warszawie przy ulicy Puławskiej 95, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego.

W programie przewidziano pokaz filmu dokumentalnego „Uwierzyliśmy w siebie. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny”. Film powstał w roku 2019 w koprodukcji TVP i Biura Programu Niepodległa. W filmie, poza materiałami archiwalnymi z roku 1979, możemy również usłyszeć relację świadków, m.in. dwóch członków Stowarzyszenia Przymierze Rodzin: Pani Redaktor Barbary Sułek – Kowalskiej oraz Księdza Prałata Jana Sikorskiego.

Podczas Koncertu poświęconego pamięci świętego Jana Pawła II usłyszymy Pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów: Katarzyny Oleś - Blacha (sopran) oraz Roberta Gierlacha (bas), przy akompaniamencie Roberta Morawskiego (fortepian).

Finałem Koncertu będzie występ chóru Zjednoczone Siły Rodzicielsko Nauczycielskie ze szkoły Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II, który wykona Barkę oraz Leć Muzyczko.

Koncert zostanie poprowadzony przez Pana Pawła Sztompke.

Wstęp wolny.

Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Koncert sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje.

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin otrzymało dotację z Narodowego Centrum Kultury

w ramach programu Kultura Interwencje na realizację działań kulturalnych w tym obszarze.

Na wydarzenie zapraszamy całymi rodzinami, wstęp wolny bez wymaganej wcześniej rejestracji.

____________________________________

Dr hab. Katarzyna Oleś – Blacha jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, a obecnie pedagogiem tej uczelni. Kunszt wokalny doskonaliła podczas kursów mistrzowskich i interpretacyjnych u tak znamienitych śpiewaków jak Lioba Braun, Christian Elssner, Paul Esswood, Ryszard Karczykowski, Anne Raynolds. Jest solistką Opery Krakowskiej, gdzie debiutowała w 2001 r. partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta.

Robert Gierlach jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Kazimierza Pustelaka. Debiutował jeszcze jako student. Śpiewał w Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie. Występował w operach w Bolonii, Detroit, Florencji, Kapsztadzie, Marsylii, Mediolanie, Nicei, Nowym Jorku, Paryżu, Rzymie, Trieście, Wenecji, Weronie.