"Kato" - prezentacja doświadczeń i wrażeń z misji w Ugandzie.

Opublikowano:  Wt, 16.10.2012

5 pażdziernika 2012 Artur Krzak przedstawił w naszej szkole prezentację o wrażeniach i doświadczeniach z misji w Ugandzie.

Wakacje 2012 Artur Krzak - uczeń klasy 2A spędził jako wolontariusz na misji w Ugandzie. Misje te prowadzi amerykańska organizacja "Caritas for Children", która ma swoje placówki w Ugandzie, Nigerii, Kenii, Haiti, a w Polscd prowadzi dom dziecka.

W Ugandzie mieszka około 48 milionów ludzi.

Artur zajmował się uczeniem dzieci w Namilvango Junior Boys School - szkole oddalonej od stolicy Ugandy (Kampali) około 30 minut drogi.  Jest to szkoła podstawowa z internatem dla chłopców w wieku 6 - 13 lat, prowadzona przez siostry zakonne.

Pomagał także w providence home - ośrodku dla osób niepełnosprawnych psychicznie, fizycznie, sierot i osób w podeszłym wieku.